Menu

Links

Hier vindt u interessante links naar website of adressen.

VoedselPark Gnephoek is primair een educatief project gericht op een andere manier van voedsel produceren, namelijk lokaal en blijvend duurzaam. Dat houdt in: Natuurlijk geteelde groenten, fruit en kruiden zonder kunstmest en bestrijdingsmiddelen. Voedselparkgnephoek.nl

IVN afdeling Alphen aan den Rijn bestaat voor 100% uit vrijwilligers die met hart en ziel zorgen voor Natuurlezingen, Excursies, Vrijwillig landschaps beheer, Heemtuin, Vogelwerkgroep, Tentoonstellingen, Vlinderwerkgroep, Jeugdactiviteiten, Natuurfotografie en het afdelingsblad ‘Bont Allerlei’. Het werkgebied omvat de gemeente Alphen aan den Rijn. IVN Alphen aan den Rijn

Het veenweidegebied ligt midden in het Groene Hart van Holland, een landschap van allure met weidse polders, sloten en plassen. Het is in de afgelopen eeuwen ontstaan door afgraving van het laagveen. Bezoekerscentrum De Veenweiden is de poort naar de Rijn- en Veenstreek. Het is de perfecte uitvalsbasis om er te voet, per fiets of boot op uit te gaan ! Bezoekerscentrum De Veenweiden

Een arboretum of bomentuin (meervoud: arboreta) is een bomenverzameling in een (grote) tuin of een park. Het woord arboretum stamt van het Latijnse ‘arbor’, boom. Een arboretum is een gespecialiseerde botanische tuin.

Nationaal Bomenmuseum Gimborn https://www.bomenmuseum.nl/

Trompenburg Tuinen & Arboretum https://www.trompenburg.nl/

Botanische Tuin Arboretum Oudenbosch https://www.arboretumoudenbosch.nl/

botanische tuin De Dreijen https://www.hetdepot.nl/nl/Arboreta/Algemene-informatie

Arboretum & Natuurbeleving Geffen https://www.arboretumgeffen.nl/

Arboretum Assen http://arboretum-assen.nl/

Belmonte Arboretum https://belmontearboretum.nl/

Arboretum-Heempark Delft http://www.arboretum-heempark-delft.nl/

Arboretum De Nieuwe Ooster https://denieuweoosterbomenpark.nl/

Beemster Arboretum http://beemsterarboretum.nl/

Arboretum Poort Bulten https://www.natuurmonumenten.nl/natuurgebieden/arboretum-poort-bulten

Hortus botanicus is een traditionele naam voor wat tegenwoordig ook vaak een botanische tuin of plantentuin genoemd wordt. Het gaat daarbij om een tuin (of organisatie die onder andere een tuin beheert) met een wetenschappelijk karakter. 

De Hortus botanicus Leiden https://www.hortusleiden.nl/de-hortus/

Hortus Alkmaar https://www.hortusalkmaar.nl/

hortus botanicus amsterdam https://www.dehortus.nl/

Hortus Nijmegen http://www.hortus-nijmegen.nl/

Hortus Overzee Den Helder https://hortusoverzee.nl/

Botanische Tuinen Utrecht https://www.uu.nl/botanischetuinen

Botanische Tuin TU Delft https://www.tudelft.nl/botanische-tuin/

De Kruidhof – Botanische Tuin Fryslan https://www.dekruidhof.nl/

Museum Paleis Het Loo https://www.paleishetloo.nl/nieuws/paleis-het-loo-nu-officieel-een-botanische-tuin/